Anadolu Hisarı | Pınar Morpınar | Zero Istanbul | Istanbul Running Guide, Boğaz’ın yanıbaşında, onun kocamanlığına tezat, hep sakin ve romantik bulduğum Göksu’dan Küçüksu’ya, daracık ara sokaklara, Anadolu Hisarı’na, Kuleli’ye uzanan parkurda koşmak çok müthişti. Karşıda Avrupa yakası, iki yanımda köprüler, masmavi Boğaz’ın büyüsü...İstanbul başroldeydi, ben rolü koşmak olan bir figürandım. İstanbul’u keşfetmenin bitmeyeceğine inanırım; Hisar’ın bozulmamış sokaklarını, yüzlerce yıllık ağaçların altındaki eski ahşap köşkleri, dereye açılan merdivenleri burada keşfettim.

morspor.tumblr.com, Nike, İstanbul Running Guide, 2013, İstanbul Koşu Rehberi, Zero İstanbul
TÜRKÇE ENGLISH
PINAR MORPINAR
ANADOLU HİSARI
"KOŞMAK BENİM İÇİN BİR TÜR MEDİTASYON. HER ŞEYİ DÜŞÜNEBİLDİĞİM, AYNI ZAMANDA HİÇBİR ŞEY DÜŞÜNMEDİĞİM, UÇMAYA EN YAKIN, ÖZGÜRLÜĞÜ EN İYİ HİSSETTİĞİM ANLAR..."
Boğaz’ın yanıbaşında, onun kocamanlığına tezat, hep sakin ve romantik bulduğum Göksu’dan Küçüksu’ya, daracık ara sokaklara, Anadolu Hisarı’na, Kuleli’ye uzanan parkurda koşmak çok müthişti. Karşıda Avrupa yakası, iki yanımda köprüler, masmavi Boğaz’ın büyüsü...İstanbul başroldeydi, ben rolü koşmak olan bir figürandım. İstanbul’u keşfetmenin bitmeyeceğine inanırım; Hisar’ın bozulmamış sokaklarını, yüzlerce yıllık ağaçların altındaki eski ahşap köşkleri, dereye açılan merdivenleri burada keşfettim.

morspor.tumblr.com
7.5 KM
BAŞLANGIÇ NOKTASI
ANADOLU HİSARI
BEN HER SABAH 06:00'DA ÇIKIP ÇENGELKÖY-A.HİSARI-ÇENGELKÖY TOPLAM 10KM YÜRÜYORUM. HARİKA BİR GÜZERGAHTIR. :)
NESLİHAN Ç.
SIRF BURADA KOŞABİLMEK İÇİN KOŞMAYA BAŞLIYCAM GALİBA. ÇOK GÜZEL ANLATMIŞ PINAR HANIM.
MELİKE ATİLA
YORUM PAYLAŞ
#ANADOLUHISARI